zadzwoń do nasZadzwoń do nas /22/ 646-71-01
pacjenci prywatni  +48 572 253 585

pn - śr 9-19 / czw 12-19

Zapisz się na wizytę

Odwiedź nas na  

Zapisz

Dietetyk i logopeda

dr. hab. Iwona Traczyk /dietetyk/

dr hab. Iwona Traczyk

Absolwentka Wydziału Żywienia Człowieka, SGGW. W latach 1993-2015 pracowała w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie, w którym od 2005 r. do marca 2016 pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Naukowych. Od 1 kwietnia 2016 r. adiunkt w Zakładzie Żywienia Człowieka na wydziale Nauki o Zdrowiu, WUM. Od 1 października 2017 r. kierownik tego Zakładu. 
Współautor oraz kierownik wykonawczy (do grudnia 2015 r.) projektu „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”,  w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Kierownik krajowy projektu: Personalised nutrition: “An integrated analysis of opportunities and Challenges”  (Food4Me), w ramach 7 PR UE (2011-2014). Członek Komitetu Żywienia Człowieka PAN, Wiceprzewodnicząca Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Sekretarz Sekcji Dietetyki Medycznej POLSPEN. Autorka/współautorka ok. 170 publikacji naukowych z obszaru żywienia człowieka, prewencji chorób żywieniowozależnych  i bezpieczeństwa żywności. Współautor norm żywienia człowieka z 2012 roku i licznych prezentacji na kongresach/konferencjach krajowych i zagranicznych. Posiada doświadczenie w badaniach epidemiologicznych i eksperymentalnych z zakresu żywienia i stanu odżywienia wybranych grup populacji (szczególnie wegetarianie, pacjenci z zespołem jelita nadwrażliwego, pacjenci z alergiami pokarmowymi, osoby dorosłe).

Zapisz się na wizytę

Agnieszka Pastuszka

Agnieszka Pastuszka

Pedagog specjalny, logopeda. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie (pedagogika terapeutyczna, logopedia i pragmatyka komunikacyjna). Od 18 lat związana z Kliniką Otolaryngologii SPCSK WUM w Warszawie (Ośrodek Implantów Słuchowych).  Prowadzi logopedyczna diagnozę pacjentów z niedosłuchem, poradnictwo w zakresie wszczepienia implantu ślimakowego oraz pniowego, rehabilitację dzieci i dorosłych z niedosłuchem, terapię odczytywania mowy z ust dla pacjentów niesłyszących, rehabilitację pacjentów z zaburzeniami artykulacji.
Odbyła liczne szkolenia z zakresu surdologopedii, trzystopniowe szkolenie z zakresu Terapii Ręki (Warszawa), szkolenie z Symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania(Kraków), szkolenie z diagnozy i terapii zaburzeń mowy u dzieci
z rozszczepem wargi i podniebienia,( w tym wczesna interwencja logopedyczna) i wiele innych związanych z terapią dzieci z zaburzeniami słuchu i mowy.

Zapisz się na wizytę